Careers

Contabil junior

Responsabilități

  • Clasarea documentelor primare ale clienților
  • Înregistrarea documentelor primare ale clienților în programul de contabilitate (facturi de cumparare, facturi de vânzare, extrase bancare, deconturi de cheltuieli, centralizatoare state plată salarii, etc)
  • Întocmirea de facturi de vânzare la solicitarea clienților
  • Efectuarea de plăți în e-banking pentru aprobarea ulterioară a clienților
  • Deplasări la autorități când este cazul
  • Deplasări la clienți când este cazul
  • Execută orice alte sarcini atribuite de superiori.

Program de lucru: 8 ore pe zi.

Activitățile vor fi desfășurate în regim mixt – telemuncă și la sediul angajatorului.

Cerințele postului

Educație: Minim Liceul Economic; Studiile superioare economice reprezintă un avantaj.

Experiență: Experiența contabilă reprezintă un avantaj.

Aptitudini:

  • Abilități în utilizarea Microsoft Office: Excel, Word, PPT;
  • Abilitățile de utilizare soft financiar-contabil CIEL constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de limba engleză (scris, citit, vorbit) nivel mediu;

Abilități:

  • Atitudine proactivă
  • Inițiativă
  • Abilitatea de a lucra în echipă.

Subordonat direct : Senior Expert – Team lead.

Trimiteți CV-ul la contact@ensight.ro