Careers

Senior Payroll

Profilul dorit:

  • Studii superioare – finalizate și studii de specialitate
  • Experiență relevantă de cel puțin 5 ani în domeniu
  • Persoana responsabilă, cu simț analitic dezvoltat
  • Atitudine pozitivă
  • Limbi străine: cunoștinte solide de limba engleza – scris/ vorbit (terminologie de afaceri; utilizată ca limbă de afaceri în mod frecvent)
  • Cunoștințe solide legate de Codul Muncii și legislația muncii în vigoare
  • Cunoștințe de operare PC: MS Office (Word, Excel, Power Point; Outlook); Internet Explorer; echipamente periferice
  • Abilități de lucru simultan pe mai multe proiecte/ activități
  • Abilități de comunicare (claritate, acuratețe, concizie, ascultare activă, empatie, utilizarea eficientă a tuturor canalelor/mijloacelor de comunicare, feed-back, comunicare non-verbală)
  • Abilitatea de a lucra în echipă, capacități organizatorice și de prioritizare
  • Flexibilitate și adaptabilitate
  • Orientare către soluții (gândire analitică și sintetică, logică, creativitate în identificarea soluțiilor)
  • Orientare către client și rezultate
  • Proactivitate și inițiativă.

Responsabilități:

  • Verificarea informațiilor primite de la clienți în vederea calculului salarial: pontaje, certificate medicale etc.
  • Calcularea drepturilor salariale pentru clienții din potofoliu în conformitate cu informațiile primite, politicii interne a clientului și legislației în vigoare
  • Întocmirea și distribuirea fluturașilor de salariu
  • Întocmirea fișierelor de plată și încărcarea plăților în bancă
  • Întocmirea declarației lunare D112 și depunerea acesteia electronic pe site-ul ANAF
  • Pregătirea de rapoarte lunare de salarizare în conformitate cu cerințele clienților
  • Pregătirea de contracte individuale de muncă, acte adiționale, decizii de încetare, suspendare, etc. și raportatea acestora în REVISAL
  • Administrarea tichetelor de masă pentru clienții din portofoliu
  • Pregătirea de rapoarte statistice Intrastat, rapoarte statistice pentru BNR, INSSE pentru clienți
  • Întocmirea de adeverințe pentru salariații clienților din portofoliu;
  • Menținerea relației cu autoritățile statului: ITM, ANAF, Casa de Sănătate, Casa de Pensii, IGI etc.
  • Acordarea de consultanță HR și salarizare pentru clienții din potofoliu
  • Menținerea corespondenței prin email / telefon cu clienții
  • Se deplasează la sediul clientului, dacă va fi cazul
  • Încărcarea de plăți electronice legate de salarizare în sistemul bancar online al clienților pentru aprobarea de către clienti, dacă este cazul
  • Aplică standardele și politicile companiei
  • Întocmește borderouri de facturare.

Ce oferim:

  • Job stabil – oferim contract de muncă pe perioadă nedeterminată după o perioadă de probă de 3 luni și pachet salarial competitiv
  • Program flexibil de lucru și condiții pentru telemuncă – muncă preponderent de la domiciliu
  • Training-uri interne – pentru formare profesională și actualizare cunoștințe cu modificările legislative frecvente
  • Expunere internațională – întrucât portofoliul de clienți conține companii locale ale unor corporații internaționale dintr-o gamă variată de industrii
  • Mediu de lucru plăcut – lucru în echipă alături de colegi profesioniști desăvârșiți cu excelente cunoștințe și competențe.

Trimiteți CV-ul la contact@ensight.ro